18 Ağustos 2022

ARSLAN VE DEĞİRMENCİ’DEN THY YÖNETİM KURULU BAŞKANI BOLAT’A ZİYARET


Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Konfederasyonumuz Hak-İş’in Genel Başkanı Mahmut Arslan ile birlikte, Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat’ı THY Genel Müdürlüğü’ndeki makamında ziyaret etti.

THY Teknik A.Ş işyerimizde alın teri akıtan binlerce üyemizin hak ve menfaatlerine yönelik yapılan görüşmede geniş kapsamlı ve verimli değerlendirmeler yapılırken, yeni dönemde sendika olarak hayata geçireceğimiz çalışmalar ve faaliyetler de ele alındı.

Ayrıca Sendikamızın Genel kurulu öncesinde ve sonrasında ortaya çıkan ve sendikamızın tüzel kişiliğine zarar veren, çalışmalarımızı sekteye uğratma amacı taşıyan anlayışların ortadan kaldırılması ve üyelerin talep ve beklentilerini çözümündeki tıkanıklıkların giderilerek ve üyelerimize daha başarılı hizmetlerin hayata geçirilebileceğinin konuşulduğu ziyarette; üyelerimiz talep ve beklentileri doğrultusunda çözüme kavuşturulması aciliyet arz eden konular da gündeme geldi.

Türkiye’nin bayrak taşıyıcısı THY markasının daha da güçlenmesi ve üyelerimizin talep ve beklentilerinin karşılanması adına işveren tarafıyla iletişim kanallarının her zaman açık olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Genel Başkanımız Değirmenci, “Malumunuz olduğu üzere Sendikamızın en büyük işyeri olan THY Teknik AŞ’de üyelerimizin refah ve mutluluğunun daha da artırılması için yapmış olduğumuz bu üçlü görüşmeyi çok değerli buluyorum. Bu görüşme, THY Teknik işyerimizde yürütülen sendikal faaliyetlerimizin doğru kişilerce, etkinliği ve yetkinliği artırılmış bir şekilde yönetilmesi, yine sendikamızın, üyelerimizin ve işyerimizin geleceği açısından da büyük önem arz ediyor. Yeni dönemde binlerce üyemize etkin iletişim kanallarıyla, işveren tarafımız ile kazan-kazan anlayışı içerisinde sosyal ortaklığımızı daha da güçlendirerek, farklı bir anlayış ve bakış açısıyla hizmet edeceğiz. Böylelikle çıkmış olduğumuz bu uzun yolculukta sorunsuz bir dönemin kapılarını hep birlikte aralayacağız sendikamızın misyonuna ve üyelerimizin geleceğine zarar veren her türlü kirli yaklaşımdan arınarak yolumuza çok daha güçlü biçimde devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Yönetim Kurulu Başkanı Bolat ise, Hak-İş ve Özçelik-İş ile iş barışı ve huzurunun işyerinde devamlılığı ve kalıcılığı noktasında her zaman iş birliğine açık olduklarını belirterek, çalışanların mutluluğunun sağlaması için Hak-İş ve Özçelik-İş ile iletişimin güçlendirilmesinin önemine dikkat çekti.

Ziyaret, Arslan’ın Bolat’a hediye takdimiyle son buldu.