18 Aralık 2016

ARSLAN VE DEĞİRMENCİ, ŞEHİTLERİMİZ İÇİN OLAY YERİNDE DUA ETTİ

Konfederasyonumuz HAK-İş’in Genel Başkanı Mahmut Arslan ve Sendikamız Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Kayseri’deki hain saldırının gerçekleştiği bölgeye giderek, terör eylemlerine tepki gösterip, şehitlerimiz için dua etti.
Daha sonra Arslan ve Değirmenci, devlet erkânıyla birlikte şehitlerimizi, Kayseri 12. Hava Ulaştırma Ana Üst Komutanlığında düzenlenen törenle memleketlerine uğurladı.

Arslan ve Değirmenci, toplumun farklı kesimlerini temsil eden sivil toplum kuruluşu ve meslek örgütleri, ASKON, MEMUR-SEN, MÜSİAD, TEMAD, TESK, TİM, TİSK, TÜRK-İŞ, TBB, TÜMSİAD, TÜGİAD, TÜRMOB, TÜRKİYE KAMUSEN, TÜRKONFED, TÜSİAD, TOBB ve TZOB başkan ve temsilcileri ile birlikte Kayseri’de meydana gelen hain terör saldırısı sonrasında taziye ziyaretlerinde bulundu.​TERÖRE TEPKİ BİLDİRİSİ OKUNDU

Heyet adına, Kayseri Sanayi Odası’nda sivil toplum kuruluşlarına adına ortak bildiri okuyan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, devletin terör örgütlerine karşı yurt içinde ve yurt dışında eşi görülmemiş bir mücadele verdiğini belirterek, “Elbette bizlere bu acıları yaşatanlardan hesap soracaktır. Vatandaş olarak bizlerin görevi ise bizi teslim almak isteyen teröre karşı tek ses, tek yürek olmaktır. Bu süreçte aman tuzaklara, provokasyonlara dikkat. Oyuna gelmeyelim” dedi.

Hisarcıklıoğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Maalesef milletimizin huzurunu bozmak isteyenler dün, huzur şehri Kayseri’de çirkin yüzlerini bir kez daha gösterdi. Tek bildikleri işi yaptılar. Kalleşçe bir terör saldırısı yaşadık. Saldırıda şehit olan askerlerimize, bu vatanın kahraman evlatlarına Allah’tan rahmet diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun. Gazilerimize acil şifalar diliyoruz.

Sabah Kayseri’den şehitlerimizi uğurladık. Taziye ziyaretlerimizi yaptık. Şimdi de burada bütün arkadaşlarımızla beraberiz.

Ülkemiz çok kritik bir süreçten geçiyor. Ülkemiz üzerinde kirli bir oyun oynanmak isteniyor. Sözde birbiri ile ilgisi olmayan PKK, DAEŞ, FETÖ gibi terör örgütlerinin hepsi, aynı dönemde ülkemizi hedef alıyor. Terör saldırıları ile birliğimiz ve beraberliğimiz bozulmak isteniyor. Önce 15 Temmuz darbe girişimi, geçen hafta İstanbul’da polisimize, şimdi Kayseri’de askerimize yapılan hain saldırı.

Bu derece aşağılık ve kahpece bir hainliği dünyada çok az millet yaşamıştır. Ama başaramıyorlar, başaramadıkça vahşileşiyorlar.