18 Temmuz 2019

ALİMEX ALÜMİNYUM’DA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNİ İMZALADIK

Sakarya’da örgütlü olduğumuz Alimex Alüminyum AŞ’de çalışan üyelerimizin refah ve mutluluğunu daha da artıracak olan toplu iş sözleşmesi, Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci’nin katıldığı son oturumla imzalandı. 


Sakarya Şube Başkanımız Rıfat Kurt ve işyeri temsilcilerimizin de katıldığı toplu sözleşme görüşmelerine işveren tarafından ise Sunparadise Türkiye Genel Müdürü
Galip Arbak, Alimex Alüminyum AŞ Genel Müdürü Çağatay Bölükbaşı ve işyeri yetkilileri katıldı.

“Alimex’deki üyelerimizin beklentilerini, ülkemizin ve işyerimizin koşullarını gözeterek güzel bir sözleşme imzaladık” diyen Değirmenci, “Şubemizin ve işyeri temsilcisi arkadaşlarımızın sahadan topladığı beklenti ve talepler doğrultusunda toplu sözleşme taslağımızı ortaya koymuştuk. Sonuç itibariyle üyelerimizin maaşlarında sağladığımız ücret artışının yanı sıra kıdem zammı ve sosyal pakette iyileştirmeler yapılarak toplu sözleşmemizi masa başında imzaladık. Sözleşmemiz, başta üyelerimiz olmak üzere, işyerimize, sendikamıza ve ülkemize hayırlar getirsin” dedi.

Üretim hattının en önemli aşamasından birinin çalışanlar olduğunu söyleyen Alimex Genel Müdürü Bölükbaşı ise “Çalışanlarımızın refah seviyesinin artırılması için ne yapılması gerekiyorsa yapmaktan geri durmayız. Bu kapsamda çalışanlarımız lehine güzel bir sözleşme imzaladığımızı düşünüyorum” diyerek sözleşmenin tüm taraflara hayırlı olması temennisinde bulundu.