13 Haziran 2021

AKYEL: “MASTAŞ İŞÇİSİ ALIN TERİNİ YERDE BIRAKMAZ”

 

Bursa’da örgütlü olduğumuz MASTAŞ işyerinde grevin 9. gününü geride bırakırken, fabrika önünde çoşkulu bir buluşma gerçekleşti.

Sendikamızın Genel Başkan Yardımcısı Recep Akyel, grevin 9. gününde MASTAŞ’taki üyelerimizle yine bir araya geldi.

Genel Başkan Yardımcımız Akyel, burada yaptığı konuşmada, “Bir elinde geleceği bir elinde mücadele bayrağını tutan, hayata, ailesine ve ülkesine bir şeyler katmak için savaşan, emeğin alın terinin yanında duran, mücadele ateşini yakan, Alın terinin, emeğin, işçilik onurunun yılmaz savunucuları
Hakkın, hukukun, demokrasinin, inancın kalesi MASTAŞ yiğitleri hepinize selam olsun. MASTAŞ işçisinin haklı mücadelesi kutlu olsun. Yolumuz açık, Allah yardımcımız olsun” diye konuştu.

Bursa Şube Başkanımız Mustafa Çölcü ise, “Tüm iyi niyetimizle üyelerimiz için Aralık ayından bu yana toplu iş sözleşmesi masasında mücadele verdik. İnsanca bir yaşam için taleplerimizi dile getirdik. Ama İşveren tarafı bizi anlamadı ve bizi görmezden geldi. Biz ürettik, biz kazandırdık ama maalesef karşılığını alamadık. İnşallah direne direne hakkımız olanı alacağız” şeklinde konuştu.

Hak-İş Bursa İl Başkanı ve Hizmet-İş Sendikası Bursa Şube Başkanı Mustafa Yavuz da grevimize katılım sağlayarak bir destek konuşması yaptı. İl Başkanı Yavuz yaptığı konuşmada, “Yeryüzündeki ölçülmesi en zor ve en hassas değer alın terimizdir. Biz, emek, alın teri ve akıl teri dökenleriz. Buradaki mücadelemiz MASTAŞ işçisinin sofrasına konulacak bir dilim ekmeğin mücadelesidir. MASTAŞ işçisi olarak sizler, onurlu bir tarih yazmaktasınız. Greviniz hayırlı olsun, hayırla sonuçlansın, yolunuz açık olsun” açıklamasında bulundu.

Konuşmaların ardından grevimiz atılan sloganlar ve çekilen halaylarla devam etti.