28 Şubat 2018

ADARAD’TA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ SEVİNCİ

Bursa İnegöl’de örgütlü olduğumuz Adarad işyerinde toplu iş sözleşmesi, karşılıklı anlayış ve hoşgörü içerisinde, anlaşmayla sonuçlandı.

İşyeri ziyareti başta olmak üzere bir takım temaslarda bulunmak için Bursa’ya giden Genel Başkanımız Yunus Değirmenci, belirli bir aşamaya gelen Adarad toplu iş sözleşmesinde, işveren vekilleriyle görüşerek, sözleşmeye son noktayı koydu.

Gerçekleştirilen toplu iş sözleşme görüşmesine Değirmenci’nin yanı sıra Bursa Şube Başkanımız Mustafa Çölçü ve işyeri temsilcilerimiz katılırken, işveren vekillerinden de Fabrika Müdürü Zafer Değirmencioğlu ile Avukat Metehan Karaduman hazır bulundu. 

Toplantıda, Değirmenci,“Üyelerimizin talep ve beklentilerini dikkate alarak oturduğumuz toplu iş sözleşmesi masasında anlaşmaya varmaktan dolayı büyük memnuniyet içerisindeyiz. Türkiye’nin bir dört bir yanındaki işyerlerinde hoşgörü ve diyalog içerisinde imzaladığımız toplu iş sözleşmelerine bir yenisini daha ekledik. Üyelerimizin refah ve mutluluğunu sağlayacak, Adarad’ta iş barışına büyük katkı sunacak olan sözleşmemiz başta üyelerimiz olmak üzere işyerimize ve sendikamıza hayırlı olsun” diye konuştu.

Sözleşmenin hayırlı olması temennisinde bulunan Fabrika Müdürü Zafer Değirmencioğlu ise, “İmkânlarımız ölçüsünde yapabildiğimizin en iyisini yaptık. Bu süreçte bizlerle sürekli iletişim halinde olan ve bu sürece katkı sunan Genel Başkan Yunus Değirmenci’ye ve şube yöneticilerine ile işyeri temsilcilerine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.