29 Nisan 2018

ADANA ŞUBE BAŞKANIMIZ SEDAT AYDIN GÜVEN TAZELEDİ

Adana Şubemizin 9.Olağan Genel Kurulu, Adana’nın Seyhan İlçesinde bulunan Seyhan Otelin toplantı salonunda büyük bir coşku içerisinde gerçekleştirildi.

Şube Kongresinde yapılan seçim sonucunda, mevcut Şube Başkanımız Sedat Aydın güven tazeleyerek, yeniden Şube Başkanlığına seçildi.

Kongreye, Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci’nin yanı sıra, Genel Mali Sekreterimiz Bayram Altun, Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Recep Akyel, Genel Eğitim Sekreterimiz Ferhan Öner, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana Şube Başkanımız Sedat Aydın, İskenderun Şube Başkanımız Mehmet Güngör, Kayseri Şube Başkanımız Celalettin Korkmazyürek, HAK-İŞ Adana İl Başkanı Abdurrahman Yücel, Hak-İş’e bağlı kardeş sendikalarımızın başkan ve yöneticileri ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve delegelerimiz katıldı.

Divan Başkanlığını Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Recep Akyel’in yaptığı Genel Kurulda, bir konuşma yapan Genel Başkanımız Değirmenci, 24 Haziran’da yapılacak erken seçimlerden ülkemizdeki gelişmelere, çalışma hayatından sendikal faaliyetlerimize kadar birçok konuda değerlendirmelerde bulundu.

“Ülkemiz, bugün, tarihimizin en zor, en hassas ve en kritik döneminden geçmektedir” diyen Genel Başkanımız Değirmenci, “Teröristlerin, hedef tahtasına koyduğu ülkemiz, İslam coğrafyasında akan kan ve gözyaşı seline, dâhil edilmek istenmektedir” diye konuştu.

Şimdilerde, döviz silahıyla, Türkiye’nin sırtını yere getirme planları yapıldığına da dikkat çeken Değirmenci, millileşme yolunda atılan, önemli adımlarla bu saldırılara cevap verildiğini kaydetti.

“MİLLETİMİZ GÜÇLÜ İSTİKRAR YOLUNDA EN DOĞRU KARARI VERECEKTİR”

Daha güçlü bir Türkiye hedefiyle, ülkemizin, 24 Haziran’da erken seçime gittiğini hatırlatan Değirmenci, “Seçim kararıyla birlikte, belirsizlik ve kaos ortamı çok şükür sona ermiş oldu. Türkiye’ye çağ atlatacağına inandığımız Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, ilk kez bu seçimde hayata geçirilecek. Bu sistemle, siyasi krizler son bulacak, en önemlisi başbakanlık tarihe gömülecek ve çift başlılık ortadan kalkacak.  Böylece biz emekçilerin en çok önemsediği siyasi istikrarla birlikte, ekonomik istikrarın kalıcılığı da sağlanmış olacak. Milletimizin, istikrarlı ve güçlü Türkiye için, en güzel kararı vereceğine hiç şüphem yoktur.
Bu vesileyle Yeni Hükümet sisteminin ve 24 Haziran seçimlerinin ülkemize, milletimize, çalışma hayatına ve sendikal yaşama hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.


AYDIN: “4 YIL ÖNCEKİ ADANA ŞUBEMİZİ BUGÜN ÇOK GÜZEL YERLERE TAŞIMIŞ DURUMDAYIZ”

Şube kongresinde konuşma yapan Adana Şube Başkanımız Sedat Aydın ise, “Geride kalan bu dört yıllık dönem içerisinde yapmış olduğumuz çalışmalarla Şubemizi çok güzel yerlere taşıdık. Üye bazında ciddi bir büyüme kaydettik. Üyelerimizin aldığı ücretler konusunda büyük iyileştirmeler elde edilmesini sağladık. Genel Başkanımız Yunus Değirmenci ve Genel Merkez yöneticilerimizin destekleriyle 4 yıl önceki Adana şubesini çok güzel yerlere getirdik. Yeni dönemde de üyelerimizin talep ve beklentilerinin karşılanması için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.


SEDAT AYDIN İLE YOLA DEVAM

Konuşmaların ardından Adana Şubemizin yeni yönetimi için delegelerin oy kullanma işlemi başladı. Seçimde, mevcut şube başkanımız Sedat Aydın, güven tazeleyerek, yeniden şube başkanı seçildi. Şube Sekreterliğine ise Ahmet Gürses, Mali Sekreterliğe Mustafa Ünal, Teşkilatlandırma Sekreterliğine Fatih Taytaş ve Eğitim Sekreterliğine Muzaffer Sıkar seçildi.