28 Eylül 2016

15 TEMMUZ GAZİSİNE AHDE VEFA

Sendikamız Genel Başkanı Yunus Değirmenci ve Danışmanı Aysema Ahraz, 15 Temmuz gecesi darbeci hainlerin Akıncı Üssü’nde iki kurşunla bacağından yaraladığı Kazan Belediye Meclis Üyesi ve Öğretmen Derya Ovacıklı’yı Gazi Hastanesi’nde ziyaret etti.

Ziyarette Başkanımız Değirmenci, 15 Temmuz gazisi Ovacıklı’ya “Vatan, millet ve inanç sevdalıları olarak yollara düşen, tank ve tüfeklere karşı ‘bizim de imanımız var’ diyen 15 Temmuz şehit ve gazilerimize olan vefamızı göstermek için sizin nezdinizde bir ziyaret gerçekleştirmek istedik. İkinci İstiklal mücadelesinin verildiği o kara gecenin üzerinden geçen sürenin ardından siz günümüzün Nene Hatunlarını unutmadığımızı, asırlar geçse de unutmayacağımızı göstermek için buradayız” dedi.

O gece eşini benzerini yine ancak Türk milletinin yaşatabileceği bir mücadele verildiğini kaydeden Değirmenci, ‘Evlatlarını, ana-babalarını geride bırakan yiğitlerimiz canı pahasına şehitlerimizin kanını taşıyan bayrağımızı yere düşürmedi’ açıklamasında bulundu.  

“Darbe kalkışmasıyla uluslararası güçlerin oyuncağı yapılmak istenen ülkemizin yetiştirdiği evlatları sayesinde bir gecede adeta küllerinden yeniden doğdu” ifadelerini kullanan Değirmenci, “Bugün sizleri bile rahatça ziyaret edebiliyorsak bunu yine siz yürekli insanlarımıza borçluyuz” diyerek verilen mücadelenin önemine dikkat çekti. Bu vatanın sahipsiz olmadığını tüm dünyaya ilan ettikleri için Gazi Ovacıklı ile şehit ve gazilere minnettar olduklarını belirten Değirmenci, “Destanlaşan bu mücadeleniz bir gün gelecek ninnilere, dedelerin ninelerin torunlarına anlattığı hikâyelere dönüşecek ve bu asil milletin kalbinin en güzel yerinde, dualarında muhafaza edileceksiniz” dedi.

“VATAN VE MİLLET UĞRUNA ORAYA GİTTİK”

Çelik-İş Sendikası’nın ziyaretinden dolayı memnuniyetini dile getiren Gazi Derya Ovacıklı, bu ziyaretlerin ve unutulmadıklarını görmenin kendilerini mutlu ettiğini söyledi.
Ziyarette darbe kalkışması gecesinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni, TBMM’yi ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nü bombalayan savaş uçaklarını engellemek için Akıncı Üssü’ne Kazan halkı ile birlikte gittiklerini de anlatan Ovacıklı, ‘O gün sokağa çıkanların hepsinin akıllarında Vatan, millet, bayrak ve namus vardı. Bizler o gün oraya bunun için gittik. Şehit olmayı isterdim ama Rabbim bana gaziliği nasip etti” diyerek vatanseverliğinin boyutlarını gözler önüne serdi.

Bacağıyla ilgili tedavinin sürdüğünü belirten Ovacıklı, ‘Yaklaşık 2 buçuk aydır hastanede tedavim sürüyor. Bu aralıkta bolca kitap okumak için vaktim oldu” dedi.