2 Mayıs 2023

1 MAYIS’I KAHRAMANMARAŞ’TA DEPREMİN GÖLGESİNDE BURUK BİR ŞEKİLDE KUTLADIK

1 Mayıs Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma Gününü, Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in öncülüğünde, Genel Yönetim Kurulumuzun ve teşkilat mensuplarımız ile üyelerimizin katılımıyla Kahramanmaraş’ta depremin gölgesinde buruk bir şekilde kutlandı.

HAK-İŞ’in ‘Emeğin Evrensel Gücü: HAK-İŞ’ temasıyla depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ta gerçekleştirdiği 1 Mayıs programına, Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in Genel Başkanı Mahmut Arslan ve Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci’nin yanı sıra, Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Altun, Mustafa Kılıç, Aydın Baysal, Şerafettin Koç, Genel Sekreterimiz Ahmet Çolak, Kayseri İskenderun, Adana ve Osmaniye şube başkan ve yöneticileri, teşkilat mensuplarımız ile HAK-İŞ’e bağlı kardeş sendikalarımızın Genel Başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile binlerce HAK-İŞ üyesi katıldı.

Program, Arslan ve Değirmenci ile birlikte binlerce HAK-İŞ’linin Kahramanmaraş’ta kortej oluşturup 1 Mayıs programının yapıldığı İstasyon Meydanına yürümesiyle başladı. Arslan ve Değirmenci, kortej esnasında HAK-İŞ’lilere çiçek dağıtarak, 1 Mayıs’larını kutladı.

Program, iş kazaları, deprem, salgın, doğal afet ve vatan savunmasında kaybettiğimiz şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Deprem şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualar okundu.

Programda bir konuşma yapan Arslan, “Bugün Kahramanmaraş’ta, 81 ilde ve tüm Türkiye’deyiz, meydanlardayız! Selam olsun Kahramanmaraş’a, selam olsun tüm Türkiye’de alanları dolduran yiğit emekçilere… Selâm olsun tüm dünya emekçilerine, selam olsun, tüm kalbiyle bizimle olanlara, selam olsun emeğiyle, erdemiyle yeni bir dünya için alın teri dökenlere” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Arslan ve Değirmenci, HAK-İŞ Yönetim Kurulu üyeleri ve üye sendika başkanları ile birlikte platformdan vatandaşlara karanfil dağıtıldı.
Program, HAK-İŞ’in 1 Mayıs Bildirisinin okunmasının ardından, toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.