2 Ocak 2018

İSTANBUL 1 NOLU ŞUBE BAŞKANLIĞINA AHMET ÇOLAK YENİDEN SEÇİLDİ

İstanbul 1 Nolu Şubemizin 3. Olağan Genel Kurulu, Esenyurt’ta bulunan Europark Otel’de gerçekleştirildi.

İstanbul 1 Nolu Şube Kongresinde yapılan seçimler neticesinde, Şube Başkanlığına mevcut şube başkanımız Ahmet Çolak seçildi.

Kongreye, Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci,  Genel Mali Sekreterimiz Bayram Altun, Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Recep Akyel, Genel Eğitim Sekreterimiz Ferhan Öner, Sendikamızın Avukatı Jan Aras Arslan, 1 Nolu Şube Başkanımız Ahmet Çolak, İstanbul Havacılık Şube Başkanımız Yavuz Güver, Gebze Şube Başkanımız Şerafettin Koç, Kocaeli Bölge Başkanımız Arif Çolak, İstanbul 2 Nolu Şube Sekreterimiz Şakir Süyüm, Konfederasyonumuz Hak-İş’e bağlı kardeş sendikalarımızın başkan ve yönetici ile delegelerimiz katıldı.

Divan Başkanlığını Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Recep Akyel’in yaptığı Genel Kurulda, bir konuşma yapan Genel Başkanımız Değirmenci, dünyada ve ülkemizdeki gelişmelerden, sendikamızın ve 1 Nolu Şubemizin faaliyetlerine ve sendikal hedeflerine kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu. 


Kudüs’ün İsrail başkenti yapılmak istenmesine sert tepki gösteren Genel Başkanımız Değirmenci, “İsrail askerlerinin kirli postallarının, kutsal topraklarımızda rahatça gezemeyeceğini, göstermemiz gerekiyor. Kudüs’ün, Mescid-i Aksa’nın, sadece Filistin’in değil, tüm ümmetin kutsalı olduğunu bildirmemiz gerekiyor” diye konuştu. 

 

“İSİMLERİN BİR ÖNEMİ YOK, ÖNEMLİ OLAN DAVAMIZDIR”

Sendikal çalışmalara değinen Genel Başkanımız Değirmenci, Genel Merkez olarak, ortaya konulan vizyon ve misyonun 1 Nolu Şubemiz tarafından da, tam manasıyla hayata geçiriliyor olmasından, büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Bu zamana kadar  “İsimlerin, hiçbir önemi yoktur. Önemli olan, Çelik-İş’in varlığıdır, Çelik-İş’in kutlu davasıdır, davanın sahipsiz kalmamasıdır” dedim.  İsimlerin değil, davanın, her zaman öne çıkması gerektiğini söyledim. Fakat, marifet, iltifata tabidir diye de, güzel bir söz vardır.  Bu nedenle, Şube Başkanımız Ahmet Çolak’ın, bugüne kadar ortaya koyduğu çalışma azmine, sendikamızı büyütmek için gösterdiği gayrete, değinmeden geçemeyeceğim. Üyelerini bilgilendirmek için, canla başla çalışan, onların sorunlarını çözmek için, büyük bir mücadele veren, bir şube başkanımız var. Sendikasını büyütmek için gece gündüz, kar kış demeden, örgütlenmek için, Türkiye’nin dört bir yanına, bıkmadan, usanmadan, giden, bir şube başkanımız var” ifadelerini kullandı.

 

“İSTANBUL’A DAİR HEDEFLERİMİZ BÜYÜK”

“İstanbul 1 Nolu Şubemizin aynı azim, kararlılık ve heyecan içerisinde çalışarak, sendikal hedefimize, katkılarının devamını bekliyorum” diyen Değirmenci, “Metal sektöründe, yüz binlerce çalışanın bulunduğu, İstanbul’a ve Marmara Bölgesine dair, sendikal hedeflerimiz büyüktür. Bu hedefe ulaşmak için Şubemizin canla başla çalışacağına olan inancım tamdır. Çelik-İş, bizim için bir sevda, bir aşk hareketidir. Biz, konuya böyle bakıyor, çalışmalarımızı buna göre belirliyoruz” dedi.


 

ÇOLAK: “ÇELİK-İŞ’İN NEFERİ, ASKERİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Geçtiğimiz dört yıl içerisinde gece gündüz demeden, mesai saati gözetmeksizin örgütlenmeye geniş bir zaman ayırdıkların ifade eden 1 Nolu Şube Başkanımız Ahmet Çolak ise, şunları söyledi:

“Göreve geldiğimizde 950 civarı olan üye sayımızı 3500’e ulaştırmanın, Çelik-İş Sendikası’na yeni neferler katmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İstanbul 1 Nolu Şubesi olarak, Hak-İş’in, Çelik-İş’in bir neferi, askeri olmaya da devam edeceğiz. Bu süreçte bizden hiçbir desteğini esirgemeyen Yeni Çelik-İş’in Yeni Genel Başkanı, yorulmak bilmeyen, büyük işçi lideri Yunus Değirmenci’ye, Genel Yönetim Kurulu Üyelerine, Şube Yönetim Kurulumuz adına teşekkürü borç biliyoruz. Önümüzdeki dönemde bizlerle birlikte ilkeli, temsil yeteneği olan, teşkilat adabını bilen, kendi menfaatlerini teşkilat menfaatlerinin önüne geçirmeyecek olan, metal yorgunluğu olmayan, her daim göreve hazır, bizlerle birlikte takım olacak, sorunları çözecek bir ekiple yeni bir sayfa açmak istiyoruz. Çelik-İş’li olmanın farkını yaşatmak istiyoruz” 

SANDIKTAN AHMET ÇOLAK İLE YOLA DEVAM ÇIKTI

Konuşmaların ardından İstanbul 1 Nolu Şubemizin yeni yönetimi için delegelerin oy kullanma işlemi başladı. Oylama neticesinde mevcut şube başkanımız Ahmet Çolak, delegenin büyük çoğunluğunun oyunu alarak yeniden şube başkanı seçildi. Şube Sekreterliğine Mehmet Bozkurt, Mali Sekreterliğe Salim Canbaz, Teşkilatlandırma Sekreterliğine Mustafa Şirin, Eğitim Sekreterliğine Birsen Bolat seçildi.